Podróże po Polsce

31-07-2014

W ostatnim tygodniu lipca Przedszkolaki z Małej Akademii wyruszyły w podróż dookoła Polski. W celu podsumowania wiadomości Dzieci wykonały mapę Polski, do której przyporządkowały ilustracje charakteryzujące poszczególne województwa. Na mapie swoje miejsce odnalazł smok wawelski, warszawska Syrenka, a także mazurskie jeziora i podlaskie parki narodowe.

W kolejnych dniach wyruszyliśmy w literacką podróż w głąb polskich legend. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą układając plan wydarzeń poszczególnych legend. Dzieci zapoznane zostały z wierszykiem „Kto ty jesteś? – Polak mały”, a następnie wykonały prace plastyczna prezentującą godło Polski. Wybitny polski muzyk, Fryderyk Chopin wprowadził nas w magiczny świat dźwięków i muzyki. Nie obyło się bez ludowych tańców przy dźwiękach krakowiaczka..

Podróże pozostawiły po sobie pamiątkę w postaci morskich mydełek, które Dzieci własnoręcznie ozdobiły.  Tydzień ten podsumował nasze wiadomości, a także utwierdził nas w przekonaniu o pięknie polskiego kraju.


Liszki 118
32-060 Liszki

+48 784 064 122
Godziny otwarcia: 6.30 - 18.00
Kontakt