Wycieczka do Krakowa

21-10-2014

21 października Przedszkolaki z Małej Akademii wyruszyły na podbój Krakowa:-).  Atrakcji było co nie miara, a dla najstarszych dzieci rozpoczęły się już na samym wjeździe do miasta. Do punktu docelowego bowiem dojechały tramwajem. Wzorowe „tajgerki” samodzielnie skasowały bilety i zajęły miejsca w pojeździe.

Gdy już wszyscy byliśmy na ulicy Grodzkiej skierowaliśmy się do siedziby królów polskich – na Wawel. Dzieci dzielnie „wdrapały” się na wzgórze obdarowując uśmiechem przechodniów. Po obejrzeniu widoków, grupa Little Tigers zeszła do podziemi w poszukiwaniu … „owieczek”, bo jak powiedziały dzieci – ze smokiem rozprawił się nasz Karol, który odwiedził go wcześniej z rodzicami. Przedszkolaki były zachwycone jaskinią. Natomiast grupy Little Bees i Big Tigers wnikliwiej zwiedziły rynek. Miały okazję zobaczyć piękno wnętrza kościoła Mariackiego. Były zdumione jego ogromem.

Punktem kulminacyjnym naszej wyprawy była wizyta w Fabryce Cukierków. Mieliśmy możliwość zobaczenia całego procesu powstawania słodkości. Dla nas panie były prawdziwymi czarodziejkami. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń i apetytu na kolejne wyprawy :-)


Liszki 118
32-060 Liszki

+48 784 064 122
Godziny otwarcia: 6.30 - 18.00
Kontakt