Tydzień mazowiecki

30-05-2014

W maju nasze Maluchy wyruszyły w podróż po województwie mazowieckim. W pierwszym dniu wykorzystując mapę Polski dowiedzieliśmy się, że Mazowsze jest największym województwem, które powstało w 1999 roku. Tego dnia Przedszkolaki poznały także wielkich artystów, którzy mieszkali w omawianym regionie, byli to m.in. Fryderyk Chopin, Juliusz Słowacki, Witold Gombrowicz oraz Julian Tuwim, którego wiersz „Rzepka” teatralizowaliśmy. Dzieci wykonały piękne, okrągłe ramki, w których znajdowały się fotografie artystów.

Drugi dzień poświęcony był największemu miastu Polski i zarazem stolicy – Warszawie. Podczas oglądania starych i nowych fotografii Warszawy porównywaliśmy postęp technologii i budownictwa na starówce. Dzieci dowiedziały się, iż Warszawa to nie tylko nazwa województwa, ale również samochodu z dawnych lat. Ten dzień uwieńczył pokaz munduru żołnierza lotnictwa, który podczas powstania warszawskiego służył bohaterom sił powietrznych.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowego miasta położonego obok Warszawy – Żyrardowa. Tu powstała pierwsza fabryka lnu, a Żyrardów to miasto, w którym wszystkie budynki zbudowane są z cegły. Po zwiedzeniu Żyrardowa wróciliśmy do Warszawy, gdzie zapoznaliśmy się z historią o warszawskiej syrence.

W kolejnym dniu podróży zwiedziliśmy wirtualny Zamek Królewski oraz Łazienki Warszawskie. Nasze Przedszkolaki już wiedzą jak dawniej mieszkali królewicze i królewny, a także jak spędzali wolny czas.

Ostatni dzień spędziliśmy podziwiając Mazowieckie Parki Krajobrazowe, a cały tydzień podsumowaliśmy quizem sprawdzającym nasze wiadomości.

 


Liszki 118
32-060 Liszki

+48 784 064 122
Godziny otwarcia: 6.30 - 18.00
Kontakt