22.11

Tydzień francuski

Bonjour!

W tym miesiącu „wyruszyliśmy” w podróż po Francji.

Nasz francuski tydzień rozpoczął się degustacją serów (brie, roquefort, camembert), które zajadaliśmy z bagietką. Mieliśmy również okazję wysłuchać Hymnu Narodowego Francji, poznać godło, flagę oraz zapoznać się z jej mapą, którą wszystkie dzieci wyklejały barwami tego kraju. Następnego dnia odwiedził nas francuski malarz, w którego rolę później wcieliły się wszystkie dzieci i wspólnie stworzyliśmy „miniLouvre” Małej Akademii. Tego dnia poznaliśmy też stolicę oraz zabytki Francji (wieżę Eiffla, Louvre, Łuk Triumfalny, Katedrę Notre Dame, Wersal). W kolejnym dniu w odwiedziny przybył Czerwony Kapturek, który opowiedział nam bajkę ,a następnie zabrał do Disneylandu. Kulminacyjnym punktem tygodnia był pokaz mody, na którym w rolę modelów wcieliły się wszystkie dzieci z grupy Little Tigers. Ściśle strzeżone tajemnice o najnowszych kolekcjach  Haute Couture  prosto  z Paryża zostały ujawnione! A dzieci z grupy Little Bees jako pierwsze miały okazję podziwiać projekty z takich domów jak "Bior", "Dolcze&Cabbana" czy "Szanell". Renomowane marki i tym razem nie zawiodły naszych oczekiwań.

…A po pokazie, w kuluarach – nie  zabrakło soku winogronowego serwowanego w prawdziwych szampankach i tac z ciasteczkami francuskimi. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

W ostatnim dniu naszego tygodnia francuskiego upiekliśmy rogaliki, była też nauka tańca francuskiego "Kaczuszki" i "Kankan", a na zakończenie zaśpiewaliśmy Frère Jacques ("Panie Janie" w języku francuskim), która towarzyszyła nam przez cały tydzień!