KATEGORIE

ARCHIWUM

WYDARZENIA

20.11

Tydzień z Vivaldim/Filharmonia

POWRÓT DO GALERII

Kolejny muzyczny tydzień w Małej Akademii upłynął pod hasłem, a właściwie pod batutą Antonio Vivaldiego. O "Czterech Porach Roku" słyszeli chyba wszyscy, ale mało kto o "Rudym Księdzu" wie tyle, co nasze małe "Mądre Głowy".

Do świata muzyki zabrała nas Pani Nutka, która przywędrowała do dzieci wprost z baroku.  Naszą przygodę rozpoczęliśmy od poznania faktów z życia wielkiego kompozytora, przypomnieliśmy sobie co nieco o instrumentach, zwłaszcza tych smyczkowych oraz nutkach, chociaż te nasze były nieco bardziej kolorowe i szalone niż te prawdziwe.

Drugi dzień rozbrzmiewał muzyką Vivaldiego oraz muzyką przedszkolaków. Pod batutą Pani Nutki, wystąpiła wielka, grzechotkowa orkiestra. Nie zabrakło również tańców z pięknymi chustami, podczas których przedstawialiśmy ruchem "Cztery Pory Roku".

Kolejnego dnia ćwiczyliśmy paluszki i ręce, aby przedstawić muzykę, tym razem na papierze. Miłym zaskoczeniem okazały się dowody, na to że Vivaldi rozbrzmiewa w naszym życiu na co dzień, chociażby w reklamach.

Owocem naszej muzycznej przygody z Vivaldim stały się przepiękne drzewa symbolizujące ponadczasowe "Cztery Pory Roku".

Po 4 dniach ciężkiej, aczkolwiek przyjemnej pracy przyszedł czas na relaks. Koncert w Filharmonii to wymarzone zakończenie muzycznego tygodnia w Małej Akademii