22.04

Tydzień pomorski

POWRÓT DO GALERII

Kontynuując podróże po Polsce, przedszkole w Rybnej wybrało się tym razem na północ naszego kraju – do województwa pomorskiego. Już pierwszego dnia po zajęciach dzieci potrafiły określić położenie województwa pomorskiego na mapie, poznały historię godła, flagę oraz główne zabytki pomorskich miast.

Drugiego dnia „wybraliśmy” się na plażę. To tutaj nasze przedszkolaki prezentowały swoje zdjęcia oraz pamiątki przywiezione z tamtych okolic. Za pomocą dotyku opisywały potrzebne przedmioty nad morzem oraz porównywały dwa krańce Polski, czyli morze i góry. Zajęcia tego dnia zostały zwieńczone wykonaniem przestrzennej plaży.

W trzecim dniu postanowiliśmy zawitać na Kaszuby. Poznaliśmy pochodzenie Kaszub i ich specyficzny język, podjęliśmy nawet próbę śpiewu kaszubskiej wyliczanki oraz wspólnie tańczyliśmy podstawowe kroki „szewca” – ulubionego tańca Kaszubów.

Dzień czwarty chyba najbardziej podobał się naszym milusińskim, gdyż wzięli oni udział w „plażowym pokazie mody”. Na wybiegu królowały klasyczne stroje kąpielowe, piękne kapelusze oraz wszelkie potrzebne na plaży atrybuty. Nie tylko dzieci miały swoje pięć minut, ale panie także .

W ostatnim dniu naszej podróży, postanowiliśmy poznać historię zamku Krzyżackiego w Malborku, oraz wykonać zamek, ze skrzętnie zbieranych pudełek przez dzieci oraz ich wspaniałych rodziców.

To była naprawdę niezapomniana przygoda!