13.01

Bal karnawałowy

,,Ach co to był za bal...”

13 stycznia już od wejścia można było wyczuć w Małej Akademii niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły już do sali w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki :). Opowiadaniom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęliśmy BAL KARNAWAŁOWY 2014r.!
Na początek przywitał nas spektakl muzyczny grupy AJ Projekt. Następnie przy dźwiękach piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka” wyruszyliśmy w zaczarowaną podróż. Taneczny pociąg zatrzymywał się w różnych stacjach, na których dzieci rozwiązywały ,,Baśniowe zagadki”, lub podczas zabawy pt. ,,Zgrabne ręce Kopciuszka” - segregowały ziarna fasoli i grochu. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z kolorowymi balonami, serpentynami i konfetti, które wirowały nad głowami dzieci. Zabawy, humoru i radości było bez liku. Przedszkolaki i żłobkowicze, nawet ci najmłodsi :-), z radością i uśmiechem na twarzach tańczyły i podskakiwały w rytm muzyki podrzucając w górę swoje balony.
Mamy nadzieję, że i za rok Mała Akademia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przemieni się w podobną bajkową krainę.